Su en temel ve en önemli yaşamsal ihtiyaçlarımızdan biridir. Bu gerçek herkesçe bilindiği halde pek çok insan içtiği suyun temizliğine ve sağlıklı olup olmadığına yeteri kadar dikkat etmez. Sağlık açısından zararlı olduğu artık bilimsel olarak kanıtlanmış plastik şişe veya damacanalardaki suyu tüketmeye pek çok aile devam etmektedir. Ucuz bir materyal olan plastik kullanımı büyük şirketler tarafından tercih edilmekte ve plastiğin içtiğimiz suya karışması nedeniyle kanser başta olmak üzere pek çok hastalığa yakalanma riskimiz artmaktadır. Bu nedenle pek çok insan su arıtma cihazı almayı düşünmekte ancak karar vermekte zorlanmaktadır. Peki güvenle hem kendimizin hem sevdiklerimizin suyu üretebilecek bir su arıtma cihazı nasıl olmalıdır? Gelin bu sorunun cevabını hep birlikte arayalım.

Günümüzde su arıtma cihazları yaygın olarak ters osmoz teknolojisi kullanmaktadır. Ters osmoz suyun az yoğun ortamdan çok yoğun bir ortama doğru emilme ve arıtılma sürecini ifade eder. Bu yöntemle deniz suyu bile içme suyuna dönüştürülebilmekte ve günümüzde yaygın olarak başta ilaç ve gıda sektörü olmak üzere suya ihtiyaç duyan pek çok alanda kullanılmaktadır.
Ters osmoz sistemi kullanan cihazlar şebeke suyunu çeşitli aşamalardan oluşan filtrelemelerden geçirerek kullanılacak suyu zararlı organizmalardan, klor vb kimyasallardan, ağır metallerden ve sudaki partiküllerden arındırır. Tüm cihazlar aşağı yukarı aynı filtreleme mantığını kullanırken tüketicinin dikkat etmesi gereken çeşitli hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi kullanılan filtrelerin NSF sertifikasına sahip olup olmadığıdır. Nerede kim tarafından üretildiği belli olmayan, içinde hangi malzemenin kullanıldığı bilinmeyen filtreler sağlıklı su kullanayım derken, sağlığınızı kaybetmenize neden olabilir.

Puretron Water Türkiye olarak ürünlerimizde su arıtma cihazı alanında dünya lideri iki ülkenin (Tayvan ve ABD) patentli, NSF onaylı ve garantili filtrelerini son kullanıcıya ulaştırarak herkesin sağlıklı su kullanmasını hedeflemekteyiz.

Sediment filtre olarak General Electrik‘in ürettiği ve dünyanın en iyi sediment filtresi olarak kabul edilen Purtex sediment filtreyi, CTO (Granül Aktif Karbon) filtre olarak Matrikx marka filtreyi, membran olarak sektörün önde gelen markaları olan Filmtec ve Pentair membranlarını, alkali filtre olarak ise Biocera ve Puretron T300 marka filtreleri kullanmaktayız. Saydığımız tüm bu ürünler dünya çapında satışta olan ve tüm otoriteler tarafından onaylanmış NSF ve FDA onaylarından geçmiş ürünlerdir.

Ayrıca su arıtma cihazı tercih ederken sadece filtreler değil, suyu depoladığımız tank ve suyun aktığı musluğun malzemesine ve sertifikalarına da dikkat etmeliyiz. Koku yapmaması ve suda kanserojen madde oluşmaması için plastik tanklardan kaçınmalı, çelik tank kullanmayı tercih etmeliyiz. Dünyanın en iyi tank üreticisi olan Tankpac marka tank ve yine dünyanın en iyi musluk üreticisi Likuan marka musluk kullanmaktayız. Tüm bu kombinasyonu oluşturan Türkiye’nin en iyi su arıtma cihazı Puretron X-Master‘ı buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Alışveriş Sepeti

Yakın