Özellikle su arıtma cihazları söz konusu olduğunda tüketicilerin kafasında yoğun soru işaretleri vardır. Örneğin ülkemizde herkes dünyaca ünlü teknoloji devi LG’nin su arıtma cihazı da ürettiğini ve bu alanda bir markası olduğunu düşünüyor ancak bu kesinlikle yanlıştır. LG, su arıtma cihazları için membran üretmek dışında sektörle uzaktan yakından bir ilişkiye girmemiştir. Bu durumda LG marka basılmış ya da o isimle satılan markaların hepsi ticari olarak hile yapmakta ve tüketiciyi yanıltmaktadır.

Sektörde bulunan markalardan çoğu pek çok farklı bileşeni bir araya getirerek satan çeşitli firmalardan oluşmaktadır. Bu firmaların çoğu Çin’den getirdikleri ucuz ve sertifikasız filtreleri ve diğer bileşenleri bir araya getirerek satmakta ve kullanıcının sağlığını hiçe saymaktadır. Kapalı kasa su arıtma cihazlarını, bir bilgisayar kasasına benzetebiliriz. Nasıl ki bir bilgisayarın kalitesini belirleyen temel unsurlar, işlemcinin, belleklerin, ekran kartının ve diğer elementlerin kalitesi ve markasıysa, su arıtma cihazlarının kalitesini belirleyen de cihazın içinde bulunan sediment, karbon ve membran filtrenin kalitesi, ayrıca kullanılan musluğun ve tankın niteliğidir.

Ters osmoz sistem kullanan bir cihazın markası daha çok bileşenlerin markasına ve kalitesine bağlıdır. 35 yıldır yüksek Tayvan teknolojisi kullanan ve arıtma teknolojileri sektöründe kendisine haklı bir yer edinmiş Puretron, dünyaca ünlü membran ve karbon blok filtre üreticileriyle çözüm ortaklığı temelinde çalışmakta ve ürünlerinin tümünde NSF ve FDA sertifikası barındıran bileşenleri kullanmaktadır.

Siz de su arıtma cihazı satın alırken aldığınız ürünün parçalarına, garanti ve teknik servis koşullarına dikkat ediniz. Tüketiciyi yanıltmaya dönük ticari hilelere karşı uyanık olunuz.

Alışveriş Sepeti

Yakın