Son zamanlarda gündemde olan su arıtma cihazları ile ilgili sahtekarlıklara her geçen gün yeni yöntemler ekleniyor.

Dünyaca ünlü teknoloji markası LG, ülkemizde de oldukça yaygın olarak bilinirliğe sahiptir. Televizyondan buzdolabına, telefondan çamaşır makinesine, bilgisayar monitörlerinden diğer elektronik eşyalara kadar oldukça geniş bir yelpazede hizmet veren LG ismini ve markasını özellikle su arıtma cihazı sektöründe sahtecilik amacıyla kullanan çeşitli kişiler ve işletmeler bulunmaktadır.

Öncelikle hemen belirtelim, LG markalı herhangi bir  SU ARITMA cihazı bulunmamaktadır ve LG hiçbir zaman tezgah altı su arıtma cihazı üretmemiştir.

LG şirketi sadece su arıtma cihazlarının içerisinde bulunan membran filtrelerinin üretimini yapmıştır. Sahtekarlık da tam olarak burada devreye girmektedir. Bilindiği üzere su arıtma cihazları 5-9 arası filtreden oluşmaktadır. Kötü niyetli satıcılar LG markasının ürettiği membranı kullanarak (Tüm cihazda sadece 1 filtre LG markasını taşımasına rağmen) sanki tüm cihaz LG şirketinin bir ürünüymüş gibi yıllarca pazarlamasını yapıp insanları kandırmışlar ve kandırmaya devam etmektedirler.

2019 yılının ilk çeyreğinde LG şirketi evsel su arıtma cihazlarında kullanılan membran üretimini de durdurmuş ve artık evsel su arıtma cihazları için membran filtresi üretmeyeceğini açıklamıştır.

Su arıtma piyasasında orijinal LG MEMBRAN stokları da tükenmiş durumdadır. Buna rağmen kötü niyetli satıcılar yine iş başındadır ve çeşitli hilelerle tüketiciyi kandırmaya devam etmektedirler.

Çin’den ithal edilen ve üzerinde herhangi bir etiket bulunmayan, markası ve kalitesi, üretim yeri ve tarihi belli olmayan bir membran filtrenin üzerine LG MEMBRAN etiketi basarak piyasaya sürmektedirler.

Su arıtma cihazı alacaklara veya cihazının filtresini değiştireceklere tavsiyemiz LG marka basılmış sahte  membranlardan uzak durmaları, orjınalliğinden %100 emin olmadıkça almamaları yönündedir.

Çünkü bu kötü niyetli satıcılar LG markasının güvenilirliğinden yararlanarak sahtekarlık yaptıkları bu pazarı kaybetmek istememektedirler.

Google üzerinden yapılan ‘su arıtma’ konulu aramalarda, ilk 3 sırada LG SU ARITMA – ELCİ SU ARİTMA –  LG SU ARİTMA CİHAZI yer almaktadır. Sahtekarların neden LG markasını ve logosunu kullandıkları bu örnekle umarız daha iyi anlaşılmıştır.

Puretron Turkiye olarak LG membranlı su arıtma cihazı üretimimize 3 ay önce son vermiş bulunmaktayız. Kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığı için, sahte ürünlerden kaçınmanızı öneririz. Su arıtma cihazları ve filtreleriyle ilgili aklınızdaki tüm soruları iletişim sayfamızdan bize iletebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size yanıt vereceklerdir.

Alışveriş Sepeti

Yakın