Hidrojenli Su Nedir?

Hidrojenli su ortak suyun serbest radikalleri nötralize etmesine ve oksidasyon seviyemizi azaltmasına yardımcı olacak şekilde ortak suyu antioksidan suya dönüştürmeyi mümkün kılar.

Suda çözünen gaz halindeki hidrojen, diğer antioksidanların nöronlarda ve hücrelerin çekirdeğinde bulunmadığı yerlere nüfuz ederek doğadaki en güçlü antioksidanlardandır. Ayrıca aşırı doz riski ve herhangi bir yan etkisi olmaksızın tamamen güvenli bir antioksidandır.

Hidrojenli Su Zayıflatır Mı?

Su içmek metabolizmayı hızlandırır, sindirime yardımcı olur. Açlık hissini kontrol ederek, ihtiyaçduyulandan daha fazla besin alınmasını önlemeye yardımcı olur. Mineraller yönünden zengin bir su zayıflamaya destek olur ve en önemlisi de su kalori içermez. Aşırı asidik içerikli beslenenlerin alkali seviyesini korumaya yardımcı olur. Alkali su vücuttaki asit-baz dengesini korumaya yardımcı olabileceği için kilo kontrolüne destek olacaktır. Yüksek oranda asidik beslenen insanlarda vücut pH dengesini korumaya da yardımcı olur. Günümüzde asit-alkali dengesini yakalayabilmek adına alkali su tüketmek son derece sağlıklı ve kolay bir yöntemdir.

Antioksidanlar ve Sağlık

Sağlık antioksidanlar ve oksidasyon arasındaki dengeyle eşanlamlıdır. Prematüre yaşlanmanın ve çoğu hastalığın ana nedeni, serbest radikallerin aşırı oksidasyonu ile üretilen oksidatif strestir. Günlük olarak hidrojenli su tüketimi vücudumuzun oksidasyon seviyesini önemli ölçüde azaltarak sağlığımızı iyileştirir.

İspanya’daki Evcil Hayvanlara Neden Hidrojenli Su İçiriliyor?

Köpeklerimiz ve kedilerimiz çok az çiğ yiyecek yiyorlar, bu yüzden çok az antioksidan alıyorlar. Bu oksidasyon hali, onların alerjiye, dermatite, görme kaybına, erken yaşlanmasına jve çok sayıda hastalığa maruz kalmalarına yol açmaktadır.
Hidrojenli su evcil hayvanlarımızın sağlığı için de oldukça önemlidir. Çünkü onların günlük diyetlerinde birçok antioksidanı çoğaltmaya yardımcı olur.

Hidrojenli Su Üreten Su Arıtma Cihazları

Puretron T300 veya Biocera alkali filtreleri dünyaca ünlü alkali filtrelerdendir. Su arıtma cihazınızda kullanacağınız alkali filtreler ile siz de hidrojenli su üretebilir. Günlük su ihtiyacınızı buradan karşılayabileceğiniz gibi, bu suyu yemeklerinizde ve çay, kahve gibi içeceklerinizde de kullanabilirsiniz.

Alışveriş Sepeti

Yakın