[fusion_builder_container hundred_percent=”no” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” parallax_speed=”0.3″ video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” overlay_color=”” video_preview_image=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” padding_top=”” padding_bottom=”” padding_left=”” padding_right=””][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” center_content=”no” last=”true” min_height=”” hover_type=”none” link=”” first=”true”][fusion_text columns=”” column_min_width=”” column_spacing=”” rule_style=”default” rule_size=”” rule_color=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=””]

Alkali suyun ne olduğunu anlayabilmek için önce pH kavramını anlamak gerekir. pH’taki H hidrojeni temsil eder. Maddeler içerdikleri hidrojen miktarına göre asidik, nötr ya da bazik olurlar. Suyun içerisindeki artı ve eksi yüklü hidrojen iyonları birbirine eşitse su nötrdür ve değeri 7’dir. 7 değerinin altında kalan sular asidik, üstündeki sular da bazik olarak nitelendirilirler. İçtiğimiz suyun içerisindeki hidrojen miktarı ne kadar yüksekse pH değeri de o kadar yüksektir.
Bir suyun alkali olarak nitelendirilebilmesi için pH değerinin 7’nin üzerinde olması gerekir. İçtiğimiz sular renksiz ve tatsız olduğu için suyun pH değerlerini su ve tada göre algılayabilmemiz mümkün değildir.

İnsan vücudu için suyun ideal pH değeri 7,5-9.2 arasındadır. Ayrıca alkali su vitamin ve mineral açısından oldukça zengin sular olarak nitelendirilir. ve vücudumuzun ihtiyaç duyduğu potasyum, magnezyum ve kalsiyum içerirler.

Alkali Suyun Faydaları

Alkali sular bazik olduğu için vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlamaya yardımcı olur. Alkali su vücutta oluşan asidikliği ortadan kaldırarak vücudu tansiyon ve diyabet gibi hastalıklardan korur.

Yapılan araştırmalar sonucunda hastalıkların dayandırıldığı 2 temel neden vardır:

 • Serbest radikallerin organlar üzerindeki tahribatı
 • Vücutta asiditenin artmasının yarattığı negatif etkiler

Serbest radikaller bağışıklık sistemini zayıflatır ve hücrelere zarar verirler. Hücre yapılarındaki yıkım vücutta asidik bir ortam sağlar. Alkali suyun iyonizer özelliği serbest radikalleri nötr hale gelir ve vücuttan atılmalarını kolaylaştırır.

Vücudumuzun bağışıklık sistemi için pH düzeyi oldukça önemlidir. Alkali su içerdiği mineraller ile bağışıklık sistemizi destekler.

 • Vücuttaki toksinlerin atılmasını kolaylaştırır.
 • Antioksidandır.
 • Ödem oluşmasını engeller.
 • Vücudun pH dengesini sağlar.
 • Böbreklerin daha iyi çalışmasını sağlar.
 • Vücudun nem düzeyini dengeler.
 • Cildin daha iyi görünmesini sağlar.
 • Kanser oluşumunun engellenmesine yardımcı olur.
 • Hücre yenilenmesini sağlar.
 • Yağ yakmayı hızlandırarak kilo vermeyi kolaylaştırır.
 • Daha dinç ve daha enerjik hissettirir.
 • Sinir sistemine iyi gelir.

Puretron X-Master ile yüksek hidrojenli, mineral ve vitamin açısından zengin su üretimine başlayın. Hem sağlıklı su için, hem de çayınıza, kahvenize ve yemeklerinize olağanüstü bir tat katın.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container][fusion_builder_container hundred_percent=”no” hundred_percent_height=”no” hundred_percent_height_scroll=”no” hundred_percent_height_center_content=”yes” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” status=”published” publish_date=”” class=”” id=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” margin_top=”” margin_bottom=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” gradient_start_color=”” gradient_end_color=”” gradient_start_position=”0″ gradient_end_position=”100″ gradient_type=”linear” radial_direction=”center” linear_angle=”180″ background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” enable_mobile=”no” parallax_speed=”0.3″ background_blend_mode=”none” video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” video_preview_image=”” filter_hue=”0″ filter_saturation=”100″ filter_brightness=”100″ filter_contrast=”100″ filter_invert=”0″ filter_sepia=”0″ filter_opacity=”100″ filter_blur=”0″ filter_hue_hover=”0″ filter_saturation_hover=”100″ filter_brightness_hover=”100″ filter_contrast_hover=”100″ filter_invert_hover=”0″ filter_sepia_hover=”0″ filter_opacity_hover=”100″ filter_blur_hover=”0″][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ layout=”1_1″ spacing=”” center_content=”no” link=”” target=”_self” min_height=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” hover_type=”none” border_size=”0″ border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” box_shadow=”no” box_shadow_blur=”0″ box_shadow_spread=”0″ box_shadow_color=”” box_shadow_style=”” background_type=”single” gradient_start_position=”0″ gradient_end_position=”100″ gradient_type=”linear” radial_direction=”center” linear_angle=”180″ background_color=”” background_image=”” background_image_id=”” background_position=”left top” background_repeat=”no-repeat” background_blend_mode=”none” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” filter_type=”regular” filter_hue=”0″ filter_saturation=”100″ filter_brightness=”100″ filter_contrast=”100″ filter_invert=”0″ filter_sepia=”0″ filter_opacity=”100″ filter_blur=”0″ filter_hue_hover=”0″ filter_saturation_hover=”100″ filter_brightness_hover=”100″ filter_contrast_hover=”100″ filter_invert_hover=”0″ filter_sepia_hover=”0″ filter_opacity_hover=”100″ filter_blur_hover=”0″ first=”true” last=”true”][fusion_woo_shortcodes]

[/fusion_woo_shortcodes][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Alışveriş Sepeti

Yakın