Su arıtma cihazı almayı düşünüyor ve fiyat araştırması yapıyorsanız doğru yerdesiniz. İnternette pek çok ürünü incelediniz, teknik terimler, su arıtma aşamaları sayıları, filtre isimleri, su depolama tanklarının çeşitliliği, tezgah altı ve tezgah üstü modeller ve diğer pek çok şey kafanızı karıştırdıysa ve kararsız kaldıysanız endişelenmeyin. Sorularınıza dürüst cevaplar alacaksınız.

Ülkemizde satılan su arıtma cihazlarının büyük çoğunluğu ters osmoz denen bir filtreleme yöntemi kullanır. Ters osmoz, basitçe suyun yarı geçirgen bir membran filtreden geçirilerek suyun içindeki ağır metalleri ve bakteri, virüs gibi zararlıları sudan arıtma yöntemidir. Su arıtma cihazlarının fiyatına etki eden en önemli faktörlerden birisi membran fiyatıdır. Çünkü arıtma cihazlarınının en önemli parçası membrandır ve membran kalitesi elde edeceğiniz suyun kalitesiyle doğru orantılıdır.
Seçeceğiniz membranın uluslararası geçerliliğe sahip NSF ve FDA sertifikalarına sahip olup olmadığına ve marka güvenilirliğine dikkat etmek gerekir. Puretron Water, dünyanın en iyi membranlarını son kullanıcıyla buluşturmaktadır. Filmtec, Pentair, LG ve Vontron marka membranlar dünyaca güvenilir membranlardır ve arıtma cihazlarımızda son kullanıcının tercihine göre bu membranlar kullanılır.

Sadece membranlar değil diğer filtreler de su arıtma cihazlarının fiyatlarını etkilemektedir. Arıtma aşamasının birinci aşaması olan tortu filtreleme aşamasında Çin’den getirilen kalitesiz sediment filtreler yerine, General Elektric tarafından üretilen Purtrex marka sedimentleri veya yüksek Tayvan teknolojisiyle üretilmiş Puretron ve Purefer marka tortu filtrelerini kullanmaktayız. Bu filtreler dünyanın en iyi sediment filtreleri olarak bilinirler. Kalitesiz sediment filtreler kullanmak, su arıtma cihazınızın kısa sürede tıkanmasına ve işlevsizleşmesine yol açabilir.

Sudaki kloru ve kötü tat, kötü koku ve rengi temizleyen karbon filtrelerse arıtma cihazlarının fiyatlarını etkileyen bir başka faktördür. Hangi malzemeden üretildiği bilinmeyen karbon filtre kullanmak sağlığınıza zarar verebilir. Puretron Water olarak Omnipure ve KX Matrikx, Pentair ve Puretron gibi dünyanın en güvenilir, %100 organik hindistan cevizi kabuğundan üretilen karbon filtreleri kullanıyoruz. Klordan ve diğer kimyasallardan arıtılmış, kokusuz ve lezzetli bir su elde edebilmek için mutlaka kaliteli karbon filtreler kullanılmalıdır.

Su arıtma cihazlarının fiyatına etki eden diğer faktörler ise, kullanılan depolama tankı, musluk kalitesi ve housing kaplardır. Bu parçaların tümünün NSF belgeli olup olmadığı dikkate alınmalı, orijinal ürün tercih tercih edilmelidir.

Sonuç olarak su arıtma cihazlarının fiyatlarını belirleyen en temel faktör, kullanılan bileşenlerin kalitesidir. Kaliteden taviz vererek, ucuza su arıtma cihazı almak mümkündür. Ancak unutulmamalıdır ki; ucuz ürünler kullanmak kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını riske atmanıza yol açabilir. Alacağınız ürün için fiyat performans dengesini bütçenize göre en iyi şekilde ayarlayabilmek için yukarıda belirttiğimiz önemli noktalara dikkat etmenizi öneririz. Puretron Water, önce sağlık, önce kalite ilkesiyle uzun yıllar boyunca güvenle kullanabileceğiniz cihazları 2 yıl garanti ve 81 ilde teknik servis hizmetiyle siz değerli müşterilerimize sunmaktadır.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container][fusion_builder_container hundred_percent=”no” hundred_percent_height=”no” hundred_percent_height_scroll=”no” hundred_percent_height_center_content=”yes” equal_height_columns=”no” menu_anchor=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” status=”published” publish_date=”” class=”” id=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” margin_top=”” margin_bottom=”” padding_top=”” padding_right=”” padding_bottom=”” padding_left=”” gradient_start_color=”” gradient_end_color=”” gradient_start_position=”0″ gradient_end_position=”100″ gradient_type=”linear” radial_direction=”center” linear_angle=”180″ background_color=”” background_image=”” background_position=”center center” background_repeat=”no-repeat” fade=”no” background_parallax=”none” enable_mobile=”no” parallax_speed=”0.3″ background_blend_mode=”none” video_mp4=”” video_webm=”” video_ogv=”” video_url=”” video_aspect_ratio=”16:9″ video_loop=”yes” video_mute=”yes” video_preview_image=”” filter_hue=”0″ filter_saturation=”100″ filter_brightness=”100″ filter_contrast=”100″ filter_invert=”0″ filter_sepia=”0″ filter_opacity=”100″ filter_blur=”0″ filter_hue_hover=”0″ filter_saturation_hover=”100″ filter_brightness_hover=”100″ filter_contrast_hover=”100″ filter_invert_hover=”0″ filter_sepia_hover=”0″ filter_opacity_hover=”100″ filter_blur_hover=”0″][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ spacing=”” center_content=”no” link=”” target=”_self” min_height=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=”” id=”” hover_type=”none” border_size=”0″ border_color=”” border_style=”solid” border_position=”all” box_shadow=”no” box_shadow_blur=”0″ box_shadow_spread=”0″ box_shadow_color=”” box_shadow_style=”” background_type=”single” gradient_start_position=”0″ gradient_end_position=”100″ gradient_type=”linear” radial_direction=”center” linear_angle=”180″ background_color=”” background_image=”” background_image_id=”” background_position=”left top” background_repeat=”no-repeat” background_blend_mode=”none” animation_type=”” animation_direction=”left” animation_speed=”0.3″ animation_offset=”” filter_type=”regular” filter_hue=”0″ filter_saturation=”100″ filter_brightness=”100″ filter_contrast=”100″ filter_invert=”0″ filter_sepia=”0″ filter_opacity=”100″ filter_blur=”0″ filter_hue_hover=”0″ filter_saturation_hover=”100″ filter_brightness_hover=”100″ filter_contrast_hover=”100″ filter_invert_hover=”0″ filter_sepia_hover=”0″ filter_opacity_hover=”100″ filter_blur_hover=”0″ type=”1_1″ first=”true” last=”true”][fusion_woo_shortcodes]

[/fusion_woo_shortcodes][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Alışveriş Sepeti

Yakın